Начало » Новини » Страната

Васил Грудев: На 16 октомври стопаните ще получат подпомагане по COVID 1

Синор.БГ / 06.10.2020 г.
Васил Грудев: На 16 октомври стопаните ще получат подпомагане по COVID 1

Преди края на приема подадените заявления за мярката COVID са близо 34 500

На база изготвения индикативен график за плащанията до края на годината, следващите суми, които ще бъдат преведени към стопаните са по схемата за преходна национална помощ за говеда и биволи, необвързана с производството (ПНДЖ 1), обясни още изпълнителният директор на ДФ „Земеделие“. Най-чаканото плащане – това по Схемата за единно плащане на площ (СЕПП) ще е периода 10 - 15 декември 2020 г. „Тази година стопаните ще получат повече подпомагане. Ставката за земеделските производители по СЕПП ще бъде увеличена с 9%“, подчерта Грудев. 

Изпълнителният директор на ДФ „Земеделие“ заяви, че в момента в ход са проверките по директните плащания. Едновременно с това се довършват договорите по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства“ от ПРСР 2014 - 2020, като до един месец бенефициентите ще получат покани за подписване на договори.

По-рано изпълнителният директор на ДФЗ Васил Грудев и министърът на земеделието Десислава Танева посетиха оранжерия за ягоди и малини край гр. Попово. Оранжерийните производители поставиха въпроса за влизането на обвързано подпомагане на ягоди, малини и къпини в новата Общата селскостопанска политика (ОСП) за следващия програмен период.

По време на срещата Васил Грудев обяви, че до края на седмицата УС на ДФЗ ще гласува бюджет от 4,7 млн. лв. за компенсиране на пропаднали площи заради суша, измръзване и други неблагоприятни климатични събития.

 
Васил Грудев: На 16 октомври стопаните ще получат подпомагане по COVID 1
14897
 

Последни материали
Виж
Христанов оставял изчистена от магнитско влияние горска система
За унищожените гори е виновно държавното бездействие или злодействие
Местната власт и народни избраници се ангажират в помощ на сектора
Обявиха бедствено положение в Кюстендилско заради измръзванията от слани
Животновъдите обсъдиха възможности за справедливо разпределяне на средствата
МЗХ отчете пред браншови организации напредъка по стратегическия план
След подадена молба от досегашния управител за прекратяване на договора
Назначиха нов директор на югоизточното държавно горско предприятие
Полезни съвети
След отглеждане на тиквички почвата е като пустиня
Няма отклонения по химични показатели, микробиологичните излизат утре
Пробите показаха чиста от пестициди питейна вода в село Вардим
Свързани материали
Виж
За по-голяма прозрачност
От днес всеки фермер ще може да вижда какви субсидии и интервенции са изплащани
ДФЗ
До 22 май канидатствате за помощ в борбата с черната златка
Разследват измама с евросредства за млади фермери в Румъния
Изплатени са 3,2 милиона евро за пропаднали площи, вижте ставките
Общо до 42 948 000 евро ще получат през 2026 г. свиневъдите и птицевъдите по схемите за хуманно отношение
ДФЗ отпуска 256 хил. евро за борба с доматения молец - Tuta absoluta
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини