Начало » Новини » Света
16.07.2020 г.

ФосАгро ще изнася течен комплексен тор за България и Унгария

Първите 5000 тона са изпратени в началото на юли
ФосАгро ще изнася течен комплексен тор за България и Унгария

Руският химически холдинг „ФосАгро” натовари първите 5 хил. тона с течния комплексен тор Apaliqua NP 11:37 за България и Унгария на кораб в пристанището в Череповец в началото на юли, съобщи електронното издание REGNUM. „Както и в Русия през тази година, използването на течни комплексни торове в България и Унгария бе стимулирано от недостига на влага – европейските фермери се сблъскаха с най-силната суша от 3 години, а тя ограничава действието на традиционните гранулирани торове. На свой ред извънкореновото подхранване на посевите с течни комплексни торове, отличаващи се с уникални екологични характеристики, ще даде възможност в най-кратък срок да бъде премахнат недостигът на хранителни вещества, поддържайки добивите и качеството на продукцията”, обяснява заместник-директорът по продажбите и маркетинга във „ФосАгро” Сергей Пронин.

Руският производител на селскостопанска химия е разработил препоръки за рационалното използване на течния комплексен тор за есенната и пролетната пшеница в условията на суша, вземайки под внимание спецификата на местните почви. Оценката за ефективността на използването на тора ще бъде направена след края на сезона и от това ще зависи програмата за разширяване на използването на този тип торове в региона.

Интересите на холдинга „ФосАгро” в Югоизточна Европа се представляват от създадената през 2017 г. компания „ФосАгро-Балканы”, базирана в сръбската столица Белград. През 2019 г. тя е снабдила фермерите в региона с почти 430 хил. тона изкуствени торове и фуражни добавки, от които около 80% са реализирани в Унгария, Сърбия и Румъния. Според Пронин през следващите 2 години „ФосАгро” може да увеличи доставките на Apaliqua NP 11:37 в държавите от Югоизточна Европа до 20 хил. тона, най-вече за удовлетворяване на нарастващото му търсене сред фермерите в Румъния и Сърбия.

Apaliqua NP 11:37 осигурява максимална степен на достъпност и усвояване на фосфора от растенията и демонстрира висока ефективност в подхранването на зърнените култури. Фосфорът в него съдейства за значително повишаване на добивите, качествата и увеличаване на броя на зърната в класовете, за по-бързо поникване на семената, ускорява развитието и узряването на културите. Освен това той подобрява водния режим на растенията, съдействайки за по-икономичното изразходване на водата. Този комплексен тор се използва успешно в големите стопанства в света – в САЩ, Великобритания и държавите-членки на Европейския съюз. В Русия търсенето на течни комплексни торове нарасна със 70% само за 3 години, като след безснежната зима през тази година, довела до недостиг на влага в основни селскостопански региони, бе отчетен двоен ръст на продажбите им.

В съвета на директорите на „ФосАгро” през 2018 г. бе приета като независим директор бившият генерален директор на ЮНЕСКО Ирина Бокова.

ФосАгро ще изнася течен комплексен тор за България и Унгария
14528
 

Последни материали
Виж
Важно!
Необходима подготовка за каляване на разсада преди садене
Шапка невидимка
От БАБХ не знаят за протест на овчари, които бойкотирали техни разпоредби
Форумът се провежда от 12 до 16 май в Стара Загора
Специализираното изложение за земеделие БАТА АГРО ще представи 204 фирми от агросектора
Присъдиха награда от 100 хиляди евро за принос към хуманното отношение към животни
Първо интервю с Марин Генуров, председател на БАПОП
От 3 години зимното производство на оранжерийни зеленчуци намалява, а МЗХ сякаш е оглушало
Агне, пълнено с боб
Свързани материали
Виж
В качеството на независим директор
Ирина Бокова влезе в борда на директорите на руския холдинг ФосАгро
Гласуването е насрочено за 26 февруари
Ирина Бокова е кандидат за включване в борда на директорите на ФосАгро
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини