Начало » Новини » Страната
02.07.2020 г.

Огън изпепели 500 декара пшеница край Септември

Няколко ярета загинаха в пожар в търговищко село
Огън изпепели 500 декара пшеница край Септември

Край град Септември са изгорели 500 декара с пшеница, съобщиха от областната дирекция на министерството на вътрешните работи в Пазарджик. Екипи на районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Белово и на противопожарния участък в Септември са локализирали и изгасили пожар в житен блок в землището на Септември.

Сигнал за разразилия се огън е получен вчера следобед на телефона за спешни повиквания 112. По първоначални данни пожарът тръгнал от комбайн по време на жътва и обхванал целия житен блок. Към мястото незабавно били насочени огнеборци с три противопожарни автомобила. След около час и половина пожарът бил локализиран, а към момента е и напълно изгасен.

Изгорял е един комбайн CLAAS, както и пшеничен блок с площ около 500 декара. Спасени са около 100 декара, собственосст на мъж от Ветрен.

Междувременно пожар в селскостопанска постройка в къща в търговищко село причини материални щети. На 1 юли около 9 часа е възникнал пожар в стопанска постройка (сайвант) в с. Коноп, община Антоново, собственост на 68-годишен мъж от селото. В резултат са унищожени около 150 квадратни метра покривна конструкция на постройката и около 35 кв м от покривната конструкция на къщата, към която сайвантът е бил пристроен, както и бали сено и дърва за огрев. Загинали са и няколко ярета.

Пожарът е погасен от два екипа – на РСПБЗН-Антоново и на РСПБЗН-Омуртаг. Причините за възникване на инцидента са в процес на изясняване. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 330, ал. 1 от Наказателния кодекс по описа на РУ-Омуртаг.

Огън изпепели 500 декара пшеница край Септември
8130
 

Последни материали
Виж
Община Банско въведе ограничения за животновъдите и търговците на животни
Азотна фиксация от въздуха с Утриша™ N
Как да намалим торовите норми без това да влияе на добива?
„Напоителни системи“
На 28 април определят графиците за напояване за май
„Софийска вода“
Еврокомисарят по климата Вопке Хукстра ще посети пречиствателната станция на София
Местните протестират
Фотоволтаичен парк върху 12 хил. дка ще остави без пасища животновъди в Средец
Секторът на дребен рогат добитък се срива
Българското месо от овце и кози е по-малко от това, което внасяме
Свързани материали
Виж
Интервю със заместник министъра на земеделието и храните Иван Капитанов
При опожарени ниви само засегнатите декари остават без субсидия, не и целите парцели!
По проект на МОСВ
На 11 април се връчват 100 автомобила за гасене на горски пожари
Призив към активните млади хора
До 25 април „Грийнпийс“ записва доброволци за помощ при бедствия
Седмицата на гората
В Югозападна България включват и войската в залесяването
Периодът от 1 април до 31 октомври 2025 г. е определен за пожароопасен сезон в защитените територии
Официална церемония
Пожарникари бяха отличени за работата си в горите през 2024 г.
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини