Начало » Новини » Страната

Българи изобретиха шоколадов пробиотик

Иновативни продукти
Синор.БГ / 28.01.2020 г.
Българи изобретиха шоколадов пробиотик

Български екип е автор на иновативен продукт - шоколадов пробиотик, изработен на основата на популярната бактерия за киселото мляко "лактобацилус булгарикус", Lactobacillus Bulgaricus. Идеята е на Мариета Захариева, управител на „Bulgar Biotic“ и Слави Павлов, експерт по българското кисело мляко.

Първото представяне на новите продукти Bactojoy е обявено на форума TEDxVitosha, където предизвика истински бум сред потребителите. На този етап се започва с три пробиотика - с диетични пробиотични перли с натурален шоколад, без захар; с пробиотични перли с млечен шоколад, който е подходящ и най-любим на децата и пробиотични таблети.

Компанията Bulgar Biotic е създадена през 2018 г., като предлага пробиотици от ново поколение. Производството се основава на старите български традиции за производство на кисело мляко и най-новите съвременни технологии.

Новата генерация пробиотици са с млечнокисели бактерии, изолирани от естествени природни източници в България, нарочно подбрани съобразно техните функционално – здравни характеристики. Българското кисело мляко е най-старият пробиотик, известен на човека.

Българи изобретиха шоколадов пробиотик
7807
 

Последни материали
Виж
Инициатива на АЗПБ
В предизборен момент се ражда поредното искане за ниски ставки на ДДС за родните храни
Агенцията ги улеснява с две приложения
До 2 март фермерите съобщават в НАП за изплатени доходи на работници през 2025 г.
Florescence Dorée
Еколози алармират: Бактериална болест по лозята вече е засегнала над 1700 декара
Над половината доставки са за ЕС, загубени са традиционните пазари без Молдова
Войната срина износа на брашно от Украйна до 20-годишно дъно
График ДФЗ
Индикативно: Преразпределителните плащания са от 20 март до 10 април, обвързаните – от 20 април до 10 май
Обсъждане на наредбата от Стратегическия план
Биоживотновъдство 2026: Нови правила и по-малко администрация
Свързани материали
Виж
Подкрете качеството!
Българският пробиотик срещу грипа на „Ел Би Булгарикум“
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини