Начало » Новини » Света

Германските фермери призовават ЕС за приемлива сделка с напускащата Великобритания

От страх за печалбите и субсидиите си
Синор.БГ / 05.01.2020 г.
Германските фермери призовават ЕС за приемлива сделка с напускащата Великобритания

Германски фермери, притенени от въздействието на излизането на Великобритания от състава на Европейския съюз върху финансовите си баланси, призоваха общността да сключи приемливо споразумение за търговията с Лондон в бъдеще, за да избегнат значителни загуби, съобщи британският вестник „Таймс”.

От Асоциацията на германските фермери се опасяват, че салдото в търговията с храни и селскостопанска продукция с Великобритания може да се свие наполовина, ако до края на 2020 г., когато приключва преходният период за напускането на Обединеното кралство, не бъде подписано никакво споразумение. От организацията си дават сметка, че печалбите на местните фермери ще станат жертва на въвеждането на мита и допълнителните административни процедури.

Данните сочат, че износът на храни и селскостопанска продукция от Германия за Великобритания е на стойност 4,5 млрд. евро годишно, докато вносът достига едва 1,3 млрд. евро. Всяка година Германия доставя в Обединеното кралство зърнени култури на стойност 620 млн. евро, тестени изделия за 370 млн. евро и бира за 35 млн. евро.

Пред „Таймс” вицепрезидентът на асоциацията Валтер Хайдъл заяви, че напускането на Великобритания „затруднява търговията и налага допълнителни разходи”. Хайдъл е убеден, че вариантът за раздяла без споразумение е еднакво лош както за местните потребители, така и за германските фермери. „Всички ще губим време и пари. Трябва да гарантираме, че последиците за британските потребители и германското селско стопанство ще бъдат смекчени с подписването на търговско споразумение”, посочва той.

В Асоцияцията на германските фермери са наясно и с финансовите последици от напускането на Великобритания за бюджета на ЕС и налагащото се намаляване на субсидиите за селското стопанство. Това може да доведе дозначително орязване на подпомагането за нейните членове дори при положение, че вноската на Германия в бюджета на общността ще нарасне, коментира Хайдъл. „Досега Великобритания бе нетен вносител в бюджета на ЕС. На останалите държави-членки ще се наложи да осигуряват значително повече средства”, изтъква той.

Германските фермери призовават ЕС за приемлива сделка с напускащата Великобритания
11562
 

Последни материали
Виж
Финансиран по Околна среда
Горските ще изпълняват проект за НАТУРА в Югозападна България
Преговори по финансовата рамка 2028-2034 г.
ЕК отстъпва за обединяване на финансирането по ОСП и регионалните фондове
За транспорт на изложбени продукти
МЗХ пусна обществена поръчка за 200 хил. лв. за логистика при европейски изложения
Подготовка за зимата
Как правилно да съхраняваме плодовете и зеленчуците заедно
Нова кабина, нов дизайн и нови мощности поставят по-висок стандарт в пръскането
Три нови пръскачки представя AGRIFAC
Насоки за каниддатстване – трета част
При данъчни задължения до 50 000 лв. пак може да се получат субсидии
Свързани материали
Виж
Насоки за каниддатстване – трета част
При данъчни задължения до 50 000 лв. пак може да се получат субсидии
Психичното здраве е важно
Германия ще изследва нивото на стрес на млечни животновъди
Предимствата на есенното засаждане
Насоки - втора част
Инвестиционните проекти ще са печеливши при резултат между 65 и 87 точки
Насоки за кандидатстване
Фермерите и сдруженията им ще получават максимум 65% субсидия за инвестиции в стопанствата
Две интервенции
МЗХ публикува насоки за инвестиции в земеделски стопанства с общ бюджет над 278 млн. евро
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини