Начало » Новини » Страната

Зам.-министър Чавдар Маринов: Биологичното производство нараства над 20 пъти за последните 10 години

Синор.БГ / 06.12.2019 г.
Зам.-министър Чавдар Маринов: Биологичното производство нараства над 20 пъти за последните 10 години

За последните 10 години се наблюдава изключителен ръст на биологично производство - над 20 пъти. През 2008 г. сме имали около 300 оператори в системата за контрол, а към момента са 6600. Голям успех при износа на био продукти се наблюдава при зърнените култури, вината, лавандулата, розово масло и меда“. Това каза заместник-министърът на земеделието, храните и горите Чавдар Маринов по време на дискусия на тема: „Да! На българската храна“.

Според Маринов, най-важното е да се гарантира качеството на храните и повишаването на тяхната безопасност. „Основен стълб в политиката на Министерството е разработването на Закон за храните, който да бъде насочен към потребителите, както и към изсветляване на сивия сектор в производството, преработката и дистрибуцията на храни“, отбеляза зам.-министърът.

Той допълни, че е разработен проект на Закон за управление на агрохранителната верига. Целта е да се гарантира висока степен на защита на здравето и интересите на всички потребители, както и прилагането на интегриран подход на контрол по цялата верига.

Зам.-министър Чавдар Маринов: Биологичното производство нараства над 20 пъти за последните 10 години
8053
 

Последни материали
Виж
Оптимизъм на пазара
Канада и Китай постигнаха споразумение за намаляване на митата при вноса за канадска рапица и рапичен шрот
Нормативни промени
Изтеглят приема по пчеларската програма, с цел по-ранно субсидиране на бранша
Вижте графиците за ГТП на всяка община!
Ценови шок с таксите за земеделска техника – първите прегледи са в Софийско
Само с 10 гласа повече
Победа за фермерите! Европейският парламент изпрати сделката с Меркосур в съда
Безвъзмездна помощ
Италия подкрепя с над 18 млн. евро инвестиции в млечен кооператив
Закупени са до 720 000 тона предимно аржентинско зърно с бърза доставка
Хлебната пшеница поевтиня на международния търг в Алжир
Свързани материали
Виж
Кадрови промени
Чавдар Маринов е назначен за заместник-министър на земеделието, храните и горите
Предстоящо
До дни се очаква Борисов да назначи новия зам. министър на земеделието
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини