Начало » Новини » Страната

Фермери теглят кредити от „Агрион Финанс” срещу субсидии

Дружеството осигурява до 100% от очакваното финансиране от Държавен фонд „Земеделие“
Синор.БГ / 27.05.2019 г.
Фермери теглят кредити от „Агрион Финанс” срещу субсидии

Лидерът в управлението на земеделски активи „Агрион“ увеличи портфолиото си от кредитни услуги. Чрез дъщерната си компания „Агрион Финанс“  дружеството вече предлага на регистрираните земеделски стопани кредит срещу одобрените от Държавен фонд „Земеделие“ субсидии по Схемата за единно плащане на площ (СЕПП) и другите мерки на Общата селскостопанска политика. Дружеството е едно от малкото компании извън банковия сектор, които предлагат подобно финансиране.

„Агрион Финанс“ осигурява финансиране до 100 % от одобрената субсидия при наличие на минимум 3 години успешна история в субсидирането, казаха от кредитното дружество.  За земеделските стопани, които тепърва навлизат в бизнеса и имат само 1 година успешно усвояване на директните плащания, кредитът може да достигне до 90% от очакваната субсидия.

Максималният размер на финансирането се определя по индивидуален лимит, в зависимост от декларираните площи, за които се очакват преки доплащания. Максималният срок за изплащане на задълженията е 18 месеца, а гратисният период по главницата може да достигне 17 месеца.  Прилага се индивидуален погасителен план за всеки кредитоискател, в зависимост от специфичните му нужди и характера на бизнеса му.

Кредитът срещу субсидия е изцяло адаптиран към нуждите на земеделските стопани, които получават своите субсидии на база обработваеми площи и имат нужда от свежи пари за допълнителни инвестиции, покупка на земя и др. капиталови разходи, казаха от „Агрион Финанс“. Процедурата за отпускане на кредити е максимално облекчена и осигурява бързо и безпрепятствено финансиране на земеделските производители. Компанията не изисква плащането на такса ангажимент, каквато е практиката при другите кредитни институции.

„Основната ни цел е да осигурим адекватно финансиране на земеделските производители, което ще им позволи да бъдат много по- гъвкави и конкурентноспособни на пазара“, казаха от „Агрион Финанс“ . Финансовите продукти на компанията са разработени така, че да подпомагат дейността, както на големите земеделски производители, така и на малките фермери. Информация за пълните условия на кредитите на „Агрион Финанс“ може да бъде намерена на сайта на компанията на адрес: https://www.agrion.bg/bg/finance/.

  

Фермери теглят кредити от „Агрион Финанс” срещу субсидии
7980
 

Последни материали
Виж
С 30 млн. евро се увеличава бюджета по направление „Инвестиции в технологична и екологична модернизация“
Церемония
Наградите за „Агробизнесмен на България“ бяха връчени в 14 категории, две от които са нови
Биоплощите са нараснали с 46% за година
89 производители очертават биологичния профил на област Кюстендил
Дотук получените средства са 29,5%
ЕК ни плати 438,6 млн. евро по Плана за възстановяване и устойчивост
Двойно по-голяма квота за износ на зърно от Русия
Цената на руската пшеница се покачи до $232-233/т FOB
Русия с рекорден износ на пшеница през ноември
Свързани материали
Виж
Компанията търси стопани с пряко договаряне
Фермери наддават за ниви през Мрежата
Земеделците могат да наддават до 7 март
Седмица бонус за фермерите, които искат да наемат земя от „Агрион“
Наддаването може да се случи изцяло дигитално
Срокът на търговете за плодородна земя изтича на 28 февруари
Всеки, който иска да наеме обработваеми терени в цялата страна, може да го направи през сайта на „Агрион“
Ниви под аренда или наем. За дълго, през Мрежата, от Агрион
Търсите нива под наем? Вижте в сайта на „Агрион“
Наддаването може да се случи изцяло дигитално
Срокът на търговете за плодородна земя изтича на 5 април
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини