Начало » Важно за фермера » Земеделска техника
04.05.2019 г.

Комбайнът Rostselmash NOVA - Произведено в Русия и какво се крие зад това?

Комбайнът Rostselmash NOVA - Произведено в Русия и какво се крие зад това?

В световното производство на зърнокомбайни компонентите за тях се произвеждат от 3-4 големи компании. Двигателят най-често е на Cummins, цялата хидравлика е италианска, всички задвижвания, цялата електроника е канадска. Всеки компонент се доставя от голям световен производител и започва да се сглобява. Голямата разлика при Rostselmash - най-големият завод за производство на комбайни в света, е самата технология на процеса на преминаването на растителната маса през машината.

Зърнокомбайнът Rostselmash NOVA330 е с дневен капацитет 120 - 150 дка пшеница, т.е. при добив 600 - 700 кг от декар може спокойно и навреме да обслужи стопанство с обработвани площи 2000 - 2500 дка.

Комбайнът е оборудван с високонадеждния двигател Cummins QSB 4.5 с мощност от 175 к.с. при 2200 об./мин и запас от въртящ момент до 20%. Двигателят е с турбокомпресор с променлива геометрия (VTG), което в комбинация с електронната система за управление на горивото дава прецизен контрол на цикловото количество. Това осигурява минимален разход на гориво при всяко натоварване на двигателя. Интервалът на обслужване на двигателя е на 500 мтч.

Бункерът е с вместимост 4500 л, като при това този малък комбайн може да се разтоварва директно на 4,1 метра и може да се пълни от полето голяма гондола. Това значително увеличава производителността по време на жътвения процес.

Сламотръсите, с които е оборудван комбайна, са с 4 клавиша и с 5 високи каскади.  На двата крайни сламотръса има датчици за загубите. При Rostselmash сламотръсите винаги са гофрирани и с голяма площ на сепарация. Височината на каскадите, грапавата повърхност на сламотръсите и специално подбраната амплитуда на тръскане осигурява максимална сепарация на зърното от сламата.

Барабанът и системата за очистване гарантират максимална прецизност. Важно за доброто овършаване и сепариране е задвижването на основния барабан, което става посредством вариатор. Системата е уникална с големия диаметър на барабана - 600 мм и големия работен ъгъл на контра-барабана от 154 градуса. Равносметката е 0,93 кв.м. работна площ или иначе казано - 95% от сепарацията на зърното.

Отпред е разположен приемен битер, който ускорява навлязлата маса в наклонената камера и я насочва под правилен ъгъл към бойната шина. По този начин няма трошене на семената и се постига по-голяма производителност и работа при по-високи обороти. Оборотите са от 400 до 1200 и се постигат посредством вариаторната шайба и ремък, командвани от кабината.

Кабината на комбайн Rostselmash NOVA - простор и функционалност

Просторът е първото, което прави впечатление, когато се качите в него, въпреки компактните му размери. Комбайнът е оборудван с модерен дисплей, за да наблюдава операторът във всеки един момент параметрите на машината, евентуално загуби и съобщения за грешка. Впечатлява и изключително добрата видимост към хедера, без да е нужно да се навежда оператора по време на работа. Достатъчно голям е и отворът отзад за бункера, за да се наблюдава влизащото в него зърно, дали е чисто и здраво. Кабината е климатизирана, което осигурява комфорт на оператора по време на жътва.

Комбайн Rostselmash NOVA може да бъде закупен по специално разработена финансова програма:

Комбайн Rostselmash NOVA ще направи своята премиера у нас по време на предстоящото изложение Бата Агро 2019 от 14 до 17 май в Стара Загора. Оптиком ще ви очаква на уютния си щанд в сектор F2 с много изненади и предложения. Повече информация ще намерите и на www.opticom-bg.com .

Комбайнът Rostselmash NOVA - Произведено в Русия и какво се крие зад това?
21871
 

Последни материали
Виж
Система за електронно управление
Инструкции как да получите своето УРН за електронно кандидатстване в ДФЗ
Въпреки негативните ефекти от войната в Украйна
България е значим фактор в международния пазар на изделия от дървесина
Безвъзмездно изготвяне на документите
Стартира приема за подпомагане на малките земеделски стопани
19-22.11.2024 г.
Седмичен обзор на Софийска стокова борса
От януари до октомври включително на годишна база
Молдова вдигна двойно приходите от износа на ябълки за ЕС
Насоки кандидатстване
Автоматично одобряват проектите на много малки фермери, натрупали 52 точки
Свързани материали
Виж
Регистрации
И в Италия отчитат спад в продажбите на трактори и комбайни
Огънят е овладян, няма пострадали хора
Пожар изпепели над 100 декара с пшеница в Балчишко
Със съвместен щанд на изложението БАТА АГРО
Фермери със затворен цикъл на производство ценят високо сътрудничеството си с „Оптиком“
Case IH представи автоматизирани решения и нови технологии с изкуствен интелект в помощ на фермерите
Предложенията на компанията за 2024 и 2025 г.
Тайтън Машинъри изненадва с техника, базирана на изкуствен интелект
За фермерите от Далечния изток
Русия увеличи на 20% субсидията за закупуване на трактори и комбайни
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2024
RSS новини