Начало » Важно за фермера » Животновъдство

Разселват 500 яребици в ловното стопанство в Кричим

Инициативи
Синор.БГ / 27.03.2019 г.
Разселват 500 яребици в ловното стопанство в Кричим

Снимка: Югозападно държавно предприятие

Преди Седмицата на гората в района на новото териториално поделение на Югозападното държавно предприятие ЮЗДП – „Държавно ловно стопанство Кричим” са разселени 500 яребици за възпроизводство. Самото предприятие от края на миналата година управлява стопанство “Кричим”. Съорганизатор на проявата е Националното ловно–рибарско сдружение „Съюз на ловците и риболовците в България“.

В присъствието на журналисти инж. Дамян Дамянов - директор на ЮЗДП, инж. Борислав Бечев - управител на фирма “Сокол-БЛРС” ЕООД и инж. Мирослава Велинова - директор на ловното стопанство, пуснаха птиците в природата. Яребиците са на 270-дневна възраст и са доставени от елитното стопанство “Сините камъни” край Сливен. Очакванията са след 2-3 месеца от основните стада на територията на ловното стопанство да се възпроизведат още 2 хиляди яребици.

„ДЛС Кричим“ се намира в землището на село Куртово Конаре, община Стамболийски и включва общо 24 имота с различна площ. На територията се намират сгради паметници на културата - дворецът "Кричим" и "Австрийската къща", които са със статут на недвижимо културно наследство.

Ловният парк заема площ от 200 ха и представлява огромно природно богатство, обитавано от елени лопатари, муфлони, сърни, диви свине и фазани.

Разселват 500 яребици в ловното стопанство в Кричим
14454
 

Последни материали
Виж
Симеон Радев за реакцията на Русия
България празнува 140 години от Съединението на България
При ръст от едва 72 на сто в тонажа на доставените животни
Приходите от износа на едър рогат добитък от Украйна скочиха двойно
Добрата реколта от зърно в общността се отрази по същия начин на вноса
Износът на мека пшеница от ЕС се срина почти наполовина през юли и август
Полезни съвети
Есенно третиране на почвата срещу фитофтора
Заради натоварения туристически трафик и смъртния случай край Ябълково
Ограждат пореден път край Кюстендил срещу безстопанствени животни
Иззети са дългоцевни ловни оръжия, термоприцели, супресори и боеприпаси
Заловиха трима бракониери при 2 акции в национален парк само за ден
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини