Начало » Пазари » Маслодайни култури
10.09.2018 г.

Тази есен БАСФ за първи път пуска нова генерация хибриди за рапица

Промоции
Тази есен БАСФ за първи път пуска нова генерация хибриди за рапица

sinor

От началото на август „БАСФ Решения в земеделието“ набеляза десетки точки от територията на страната, където на среща с фермерите да представи новите си предложения в областта на селекция рапица и препаратите за растителна защита за предстоящия сезон . Предложенията винаги са съобразени с потребностите и възможностите на българските производители, като за първи път тази есен компанията изненадва с преференциални цени и специална оферта при покупка на хибриди за рапица.

В областта на рапичните семена БАСФ се нареди сред водещите компании, като държи 27-процентен дял в целия свят, обясни при представянето на продуктите пред фермери от Кнежа Цветан Личев, регионален търговски мениджър на компанията в България. Той припомни, че БАСФ направи мащабна инвестиция от 7,6 милиарда евро, в резултат на което навлезе с нови бизнес операции в повече от 60 държави.

Именно затова и тази есен стопаните ще разчитат на изключително предложение за средно ранни и средно късни конвенционални хибириди рапица, както и хибриди от генерацията ИнВигор® (InVigor®), които постигат интензивен растеж в началото на сезона и превъзходен генетичен потенциал за добив дори при стресови условия.

ИнВигор® хибридитеосигуряват жизненост на растенията и зимоустойчивост, така необходима особено при сухите студове, когато температурите падат под минус 18 градуса.

Стопаните, закупили тези хибриди рапица може да са спокойни, че посевите им ще бъдат устойчиви срещу нвападение от фома, склеротиния и др.

Реколтата от тези семена е богата на масло и протеини, което осигурява и добра цена за стопаните. Всичките хибриди от линията ИнВигор® са устойчиви и срещу разпукване на шушулките, така че загубите са минимални.

Тази година стопаните могат да разчитат на средно късни хибриди ИнВигор® 1022 и 1165, а от 2019 година и на хибрида ИнВигор® 1166 CL. Препоръчителната посевна норма е 45-50 кълняеми семена на квадратен метър, като в една торба има 1,5 милиона кълняеми семена, като с нея може да засеете 30 декара.

Голямата промоция за тази есен е ориентирана към първите сто стопани, които закупят 50 торби с рапица, като те ще получат бонус 5 литра от премиум фунгицида Пиктор®.

За конвенционална технология предложението на БАСФ е за използване на хибридите рапица Сейфър®, ИнВигор® 1022 и ИнВигор® 1065 в пакет с препаратите за растителна защита Бутизан® , Стратос Ултра® и Карикс®.

При Clearfield технологията фермерите могат да използват средно ранният хибрид Елмер® CL или ИнВигор®  1166 CL в комбинация с хербицида срещу широколистни и житниплевели Клеранда плюс растежния регулатор и фунгицид Карикс®.

Тази есен БАСФ за първи път пуска нова генерация хибриди за рапица
31635
 

Последни материали
Виж
Пълна мистика
Пловдивски фермери ли ще доставят стока в първия магазин за хората?
Приканват също Комисията да създаде специален еврофонд за компенсиране на загубите
Държавите на първа линия до Украйна с призив към ЕК да въведе защитни мерки срещу прекомерния внос
Пчелите го произвеждат с магия
Защо медът не се разваля?
Позиция за Съвета на ЕС по земеделие и рибарство
България протестира срещу високите квоти за внос на храни от Украйна
Решения на Министерския съвет
Горските предприятия ще внасят по-малка вноска във фонда за строеж на пътища до края на 2025 г
Решения на Министерския съвет
ТОЛ камерите ще снимат незаконно движещите се в аварийните ленти
Свързани материали
Виж
ИФО: Бизнес климатът в германската химическа промишленост се подобрява значително
Състоянието на германската химическа индустрия се влошава
Решения на БАСФ
Житните посеви влизат в кулминацията на развитието си. Да ги опазим икономически изгодно с Даксър®, Приаксор® и Ревикеар® от БАСФ!
Инвестиции
BASF прави нов завод за сярна киселина за полупроводници в Германия
Иновациите на компанията за 2025 г.
Продуктите на БАСФ – от 6 до 12 пъти с по-малко остатъчни вещества в плодове и зеленчуци
Партньорите на БАСФ залагат на сдружаването и иновациите в земеделието
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини