Начало » Новини » Света
16.08.2018 г.

България заедно със 7 държави от Източна Европа излизат с обща позиция по двойния стандарт

Еврозаконодателство
България заедно със 7 държави от Източна Европа излизат с обща позиция по двойния стандарт

Снимка: МЗХ

България, Румъния, Словения и Хърватия съвместно със страните от Вишеградската четворка - Чехия, Полша, Унгария и Словакия, подписаха  обща позиция по предложението за директива на Европейския парламент и на Съвета за нелоялните търговски практики в отношенията между стопанските субекти по веригата за доставка на храни. Самата позиция ще бъде представена в рамките на следващото заседание на Съвета на ЕС по земеделие и рибарство, съобщиха от министерството на земеделието.

България беше представена от заместник-министъра на земеделието, храните и горите Вергиния Кръстева, която участва в срещата на високо равнище на министрите на земеделието на страните от Вишеградската група (Чешка република, Полша, Унгария и Словакия) и България,  Румъния, Словения и Хърватия.

Срещата се проведе на 15-16 август 2018 г. в словашкия град Опонице. Основните акценти в дневния ред бяха още въпросите, свързани с пакета от законодателни предложения относно бъдещата Обща селскостопанска политика след 2020 г, формулирането на стратегическите приоритети на Инициативата на страните от Централна и Източна Европа за базирани на знанието земеделие, аквакултури и горско стопанство, в контекста на биоикономиката (БИОИЙСТ), обмена на мнения по темата за укрепването на позицията на всички земеделски производители във веригата на доставки на храни, чрез справяне с нелоялните търговски практики (НТП).

Министрите на земеделието на държавите членки от разширената Вишеградска група ще присъстват на официалното откриване на 45 –тия Международен панаир за селско стопанство и храни „Агрокомплекс 2018“, като ще посетят и 13-тото Национално панаирно изложение на селскостопански животни.

България заедно със 7 държави от Източна Европа излизат с обща позиция по двойния стандарт
21066
 

Последни материали
Виж
Задържани са товарен автомобил и самоделна моторна лебедка
Откриха 15 незаконно отсечени смърча в района на Чепеларе
Проверките продължават, включително в лични стопанства тип заден двор
В Старозагорско няма нови огнища на шарка по дребните преживни животни
Отгледани на демонстрационното му поле в сътрудничество с агробизнеса
Тракийският университет представи иновативни сортове житни култури
МЗХ удължава сроковете за изпълнение на договорите по подмярка 4.1 и подмярка 6.4.1 от ПРСР 2014–2020 г.
Връщат се правилата отпреди войната
От днес отпадат мерките за подкрепа на търговията със селскостопански продукти с Украйна
Биофермите ще бъдат зелени по дефиниция
Стоилко Апостолов очаква ЕК да слее парите за земеделие и за Кохезионния фонд след 2027 г.
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини