Начало » Новини » Страната
14.10.2017 г.

На изложението в Раковски животновъдите изразиха готовност за обединение

sinor

Ръководството на сдружение „Обединени български животновъди” отправи покана за съвместни действия в защита на интересите на фермерите, която официално беше представена днес на колегите им от Националния съюз на говедовъдите. Документът беше връчен от Юлия Коюнджийска на Рангел Матански, съпредседател на съюза на говедовъдите по време на първото животновъдно изложение „Фермер Експо Раковски 2017", организирано от говедовъдния съюз.

От своя страна Националният съюз на говедовъдите ще предложи в диалог с министерството на земеделието да се разработи стратегия за бъдещото развитие на сектора, посочи Михаил Михайлов, съпредседател на съюза.

Стотици фермери от Южна България посетиха изложението в Раковски, където бяха изложени над 60 фирми от различни области, свързани с животновъдството. Освен елитни породи овце, млечни и месни породи крави, кози и биволи, в празника участваха и немалко производители на преработена продукция.

Преработватели и пчелари изненадаха посетителите с разнообразие от мед, вино и млечни продукти.

Самите фермери пък имаха възможността да се запознаят с техниката JCB на фирма „Оптиком“, която все повече навлиза в животновъдните стопанства. Полезни продукти, свързани с опазването на здравето на животните, бяха представени от различни местни компании. В изложението участваха още представители на научни институти и на Аграрния университет в Пловдив.

На изложението в Раковски животновъдите изразиха готовност за обединение
8287
 

Последни материали
Виж
ДФЗ преведе 3 млн. лева на памукопроизводителите за Кампания 2024
До 9 юни ДФЗ ще изплати финансовата помощ
Още ден се заявява подпомагане за зимни пръскания в овощните градини
Реално с9траната ни не прилага правото на ЕС
Канонада от съдебни искове на Еврокомисията срещу България
Становища срещу промени в две наредби
От WWF алармират за опасност от застрояване на една пета от горите
Позиция
Copa и Cogeca приветстват визията на Европарламента за ОСП след 2027 г.
През 2024 година
С милиарди евро се е увеличал вноса в ЕС на селскостопански продукти от Украйна
Свързани материали
Виж
Благословията на папата
Л. Работов: Посещението на папа Франциск в Раковски ни донесе светлина, смирение и изобилна реколта
Ограничения заради птичи грип в община Раковски
Агробизнесмен на годината
Венелин Делгянски: Българското зърнопроизводство е по-конкурентно от германското, с таваните обаче ще разрушат структурата ни
БАБХ
Регистрирано е първото огнище на птичи грип за 2020 г.
Кавга между животновъди завърши с единадесет изстрела и почти смърт
Фермер Експо Раковски 2019 - фермерски храни и елитни животни за ценители
Аукцион за елитни говеда е акцентът в изложението, което ще се проведе на 14 септември в Раковски
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини