Начало » Новини » Страната

С три седмици закъснение обявяват графика за информационната кампания по директните плащания

Синор.БГ / 19.02.2017 г.

sinor.bg

Още на 31 януари в някои региони на страната са започнали да се провеждат информационни срещи за разясняване на кампанията за директни плащания, а от министерството на земеделието обявяват новината едва на 17 февруари, когато немалка част от разясненията вече са преминали. В Пещера и Брацигово например разясненията са били представени на 30 и 31 януари, в Пазарджик стопаните са били информирани още на 10 февруари.

Добре, че основната част от срещите ще се проведат следващата седмица, та кандидатите за участие в тазгодишната кампания все пак да имат възможност да зададат на място въпросите, които ги интересуват.

За София град по традиция срещата се провежда в софийския квартал Панчарево. Тази година тя е насрочена за 21 февруари от 13,30 ч. в читалището.

В семинарите участват експерти от общинските служби по земеделие към Министерство на земеделието и храните МЗХ.

От агроведомството припомнят, че заявленията за подпомагане през 2017 година ще се приемат от 1 март и до 15 май. Общо 20 са схемите за директни плащания, по които ще може да се кандидатства през тази кампания. Финансовият ресурс, който ще бъде разпределен по тях, е приблизително 1,5 млрд. лв.

Графикът с местата и часът на провеждане на срещите е публикуван на интернет страницата на МЗХ в рубриката „Актуално“.

Стопаните, които нямат възможност да присъстват на събитието, могат да се консултират и да получат информация на място в структурите на МЗХ.

С три седмици закъснение обявяват графика за информационната кампания по директните плащания
14357
 

Последни материали
Виж
Принципал® Голд – Модерен контрол на житни и широколистни плевели в царевица
Дания е отличник при общия брой, Ирландия – при свинете-майки
Поголовието от свине в ЕС намалява при слаб ръст на женските за разплод
С рекордни месечни количества за Йордания и сезонен връх за Турция
Украйна вдигна почти двойно износа на сълночгледово масло за Близкия изток
БАК отпразнува 3 години от обединението
Министър и бранш сближиха позиции по преговорите за бъдещата ОСП
Земеделският министър Иван Христанов
МВР разследва стократно оскъпяване при ремонт на напоителните канали
Хлябът и месото няма да поскъпнат
Гюров: Бензиностанциите поемат за своя сметка част от цените на едро
Свързани материали
Виж
Стартира 23 март, приключва 21 април
Информационна кампания за директни плащания: Началото е в Пловдив, краят в София
График ДФЗ
Индикативно: Преразпределителните плащания са от 20 март до 10 април, обвързаните – от 20 април до 10 май
Преговорите по лозаро-винарските интервенции на ниво ЕС продължават
В МЗХ се надяват другата седмица да представят индикативния график
Субсидии по над 20 интервенции
До края на 2025 г. ДФ „Земеделие“ ще се задъха от плащания. Виж за какво!
Индикативен график за 2026 година
Най-рано през 2027 г. може да се чакат субсидии за модернизация на стопанствата
Форумите ще са на 2 и 3 септември
НОКА обяви график за срещи с овцевъди по тема Ваксина в Южна България
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини