Начало » Новини » Страната

Храни от Балкана ще бъдат представени на АГРА 2017 в Пловдив

Предстоящо
Синор.БГ / 08.02.2017 г.

sinor.bg

Още в първия ден на пролетното изложение АГРА 2017 в Пловдив посетителите ще могат да си купят фермерско овче и краве сирене и други продукти от малки производители от Западна и Централна Стара планина, регистрирани по Наредба 26 на МЗХ. Това съобщиха от Фондация БИОСЕЛЕНА, която ще има специален щанд Палата 11 под номер 55.

Продукцията на ферма "Угърчин" е позната от фермерските пазари в страната. По време на изложението там ще бъде и Стоян Пелтешки, майстор на качествените млечни продукти.

Ще можете да си купите сирене и кисело мляко от редки породи, биологичен мед, яйца, месо. Ще бъдат организирани дегустации и кулинарни изненади.

На щанда ще можете да разговаряте и с фермерите, които развиха бизнеса си с помощта на проекта "За Балкана и хората", изпълняван с финансовата подкрепа на Българо-швейцарската програма за сътрудничество.

Проектът обединява усилията на десет партньори от България и Швейцария: пет български неправителствени организации (Фондацията за биологично земеделие БИОСЕЛЕНА, Асоциацията на парковете в България, Българското дружество за защита на птиците, Българска фондация Биоразнообразие, WWF – Дунавско-Карпатска програма) и четири швейцарски (Pro Натура / Приятели на Земята, REDD, BirdLife Швейцария и Фондация SAVE), както и българското Министерство на земеделието и храните, представено от Изпълнителна агенция по селекция и репродукция в животновъдството.

Храни от Балкана ще бъдат представени на АГРА 2017 в Пловдив
8276
 

Последни материали
Виж
Пълнена печена тиква
Две интервенции
МЗХ публикува насоки за инвестиции в земеделски стопанства с общ бюджет над 278 млн. евро
Инвестиция в хуманно отношение
Най-голямата птицеферма у нас премахва клетки заради подово отглеждане на носачки
Приемът продължава до 5 декември
По 14 критерия ще оценяват проектите за къси вериги на доставки
Най-после
Европарламентът отново разглежда сезонната смяна на часа
Осъдителни присъди за измами със земеделски субсидии за милиони евро в Хърватия
Свързани материали
Виж
Хапваме повече плодове и зеленчуци
За пет години сме намалили хляба с 16%
Надолу са грозде, краставици, ябълки
Храните са поевтинели, годишната инфлация е 5,6%
На 16 октомври
Нищо интересно в земеделието: Депутатите обсъждат Закона за храните
Пазари
Европейци и азиатци заливат с инвестиции хранителната индустрия на Турция
Европарламентът иска постоянен контрол при вноса
Какво ядем? БАБХ прави само 150 проби за пестициди в храните при границите ни
В Интер Експо Център от 12 ноември
ИНТЕРФУД & ДРИНК 2025 разкрива новите тенденции и технологии в хранително-вкусовата индустрия
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини