Начало » Пазари » Зърно

Русия запазва таксата върху износа на пшеница

Политика
Синор.БГ / 02.03.2016 г.

Sinor.bg

Руското министерство на селското стопанство не планира да отмени таксата върху износа на пшеница, въведена от 1 февруари 2015 г., заяви ръководителят на ведомството Александър Ткачов, цитиран от агенция „Интерфакс”. Ако „освободим цените на зърното”, в условията на обезценяване на рублата цените на хляба и комбинираните фуражи могат да се повишат значително, смята Ткачов.

Говорителка на министерството е уточнила пред руския вестник „Ведомости”, че преразглеждането на формулата за изчисляване на таксата не се планира поне до края на 2016 г.

Изпълнителният директор на компанията за пазарни анализи „Совэкон” Андрей Сизов обаче е убеден, че тя трябва да бъде отменена, тъй като при запазването й производителите няма да имат интерес от разширяване на производството.

Генералният директор на компанията „Прозерно” Владимир Петриченко не е съгласен и смята, че решението на министерството няма да се отрази неблагоприятно на пазара, като много от производителите ще си отдъхнат, тъй като са се страхували от увеличаването на размера на таксата.

Според президента на руската Асоциация на износителите на селскостопанска продукция Сергей Балан доставките за чужбина могат да секнат дори без такса върху износа, тъй като цените на международните пазари постоянно се понижават. По думите му дори при премахване на таксата цените на вътрешния пазар могат да се изравнят и дори да надхвърлят нивото на цените в световен мащаб.

Русия запазва таксата върху износа на пшеница
7525
 

Последни материали
Виж
На границата при Капитан Андреево
Ветеринари задържаха бус с 200 килограма сирене, кашкавал и яйца без документи
Информационна кампания
Заявленията за директни плащания ще се приемат от днес до 9 юни
Взимат допълнителни мерки за контрол на търговията и движението на животни в Русенско
БАБХ
Опасни норми на пестициди и в четвъртия кораб със слънчоглед от Аржентина
Политики
Гърция покрива 15 процента от цените на торовете, парите идват от печалби на казината
Агростатистика - актуални данни
Старите овошки оредяват, доминират дръвчетата на средна възраст
Свързани материали
Виж
IGC с първа прогноза за глобалния зърнен баланс 2026/27 г.
С 23 млн.т по-слаба реколта от пшеница в света през 2026 г.
За 8 месеца от сезона доставките за чужбина надхвърлят 9 милиона тона
Египет, Алжир и Индонезия са основните клиенти за украинската пшеница
Фуражният ечемик поевтиня, особено спрямо тазседмичния търг в Турция
Българската хлебна пшеница този път не успя да спечели търга в Йордания
Нова прогноза за зърнената реколта в Евросъюза през 2026 г.
Зърното с произход от САЩ трябва да бъде доставено между 1 и 31 юли
Южна Корея закупи на международен търг 87 000 тона хлебна пшеница
Унивок® - лидер в контрола на болести при житни култури
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини