Начало » Новини » Страната

Направена е първа копка на китайски фуражен завод в Добрич

Чужди инвестиции
Синор.БГ / 08.01.2016 г.

Снимка: Министерство на икономиката

Заместник-министърът на икономиката Любен Петров направи първа копка на нов завод за производство на фуражи на китайската компания „ChinaTianJin Tianshinong Farming Technology CO. LTD“, съобщиха от министерството на икономиката. Инвестицията надхвърля 6 млн. евро, като се очаква заводът да започне работа още през есента. Според бизнес плана в него ще бъдат открити над 50 нови работни места.

Като подчерта приоритетното значение на Китай във външните взаимоотношения на страната, заместник-министърът на икономиката подчерта, че „българското правителство стои зад всеки сериозен инвеститор, който иска да прави бизнес в България и той може да разчита на нас”.

Петров допълни, че когато държава, община и бизнес работят заедно, тогава и резултатите са добри.

„Българското правителство ще продължи да поставя във фокуса на външноикономическата си политика разширяването на търговските и индустриалните отношения с Китай. Ще подкрепяме всички инициативи в интерес на ефективното сътрудничество между нашите две страни”, каза в заключение заместник-министър Любен Петров.

На днешната церемония присъстваха областният управител на Добрич Детелина Николова, кметът на общината Йордан Йорданов, изпълнителният директор на БАИ Стамен Янев и директорът на Центъра за насърчаване на сътрудничеството в областта на селското стопанство между Китай и страните от ЦИЕ Васил Гелев.

Направена е първа копка на китайски фуражен завод в Добрич
6903
 

Последни материали
Виж
За разлика от производството на царевица и захарно цвекло през 2025 година
Реколтите от пшеница, ечемик, слънчоглед и рапица в Хърватия нараснаха
Жандармеристи забелязали при обход липсата на контролни горски марки
Разкриха 3 случая на незаконно добита дървесина в червенобрежко село
Намират българските стоки за много качествени при по-ниски цени
Храните излизат евтино на турците в Гърция и на гърците у нас
При планирани проверки и по сигнал само за седмица в цялата страна
БАБХ наложи възбрана на продажбата на над 9 тона животинска продукция
Как реагира на неволите секторът в ЕС и у нас
Фермерските протести в Европа носят резултати, в България – мълчание
Износът на ечемик е скочил над 2 пъти, вносът на царевица спада с 18 на сто
Изнесените количества пшеница от ЕС застигат доставките от миналия сезон
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини