Начало » Важно за фермера » Животновъдство
23.12.2015 г.

За три години втората организация на говедовъдите Фермерско мляко отчете огромен плюс за достъпа до пазара

Кагато бизнесът потръгне

Архив

За три години от създаването си втората призната организация на производителите в областта на животновъдството „Фермерско мляко” от град Раковски отчете сериозни резултати, свързани основно с реализацията на продукцията. Най-важното за колегите беше да се направят колективни инвестиции за подобрявана на маркетинга, за да може дребните производители да получат достъп до пазара с продукти с добавена стойност, посочи за Синор.БГ Рантел Матански, председател на органиазцията. В нея членуват още Пенка Милиева и Мария Нанева от село Болярино, Тодор Ванев от село Стряма, Милко Буров, Тончо Работов, Иван Йовчев и Венко Иванчев от град Раковски и Георги Матански от Момино село.

Самата организация е създадена 12 декември 2012 г. от седем фермера, затова и за стопаните 12 е съдбоносно число (12.12.2012 г.)

Впоследствие към групата се присъединява още един производител, така че днес в организацията участват осем животновъди.

През това време основното предизвикателство беше да се изгради доверие между фермерите и да се мисли в една посока, а това е посоката на оцеляването и развитието, както по отделно така и на организацията като цяло, посочи Матански.

При празнуването на третия рожден ден гости на фермерите бяха представители на Министерство на земеделието и храните - д-р Златка Възелова, директор на дирекция животновъдство и д-р Силвия Василева, началник отдел „Животновъдство и генетични ресурси” в дирекция „Животновъдство”, които недвусмислено заявиха, сдружаването в животновъдството ще бъде приоритет.

Поздрав за годишнината са отправили още фермери от други браншови организации като Господин Иванов от област Бургас и член на Управителния съвет на Националния съюз на говедовъдите в България, Михаил Михайлов, изпълнителен директор на съюза,Пенко Налбантов, председател на Асоциация на млекопроизводителите „Тракия Милк“ от Пловдив и Боряна Дочева, член на УС на организацията.

„Направените от експертите предложения в мярка 9 „Учредяване на групи и организации на производители“ от ПРСР 2014-2020, свързани с намаления брой съдружници от поне четирима в групите на производителите и по-високия процент на подпомагане спрямо старата програма мотивират много колеги да се свържат с нас във връзка с обявения прием по мярката за 2016г.”, посочи Рангел Матански.

Нашата организация е готова да окажа съдействие на всеки фермер, решил да тръгне по не лекия път на сдружаване защото това е бъдещето на сектора, посочи още Матански.

И припомни, че в най-трудния момент от създаването на "Фермерско мляко" подкрепа е оказана от първата в България организация на млекопроизводители „Добруджанско еко мляко“ ООД. "Затова и ние на свой ред смятаме да бъдем от полза за сектора.“ заяви Рангел Матански.

За три години втората организация на говедовъдите Фермерско мляко отчете огромен плюс за достъпа до пазара
12870
 

Последни материали
Виж
Основната заслуга за неблагоприятния резултат е на рапицата и пшеницата
В Украйна прибират есенниците 2 пъти по-бавно от миналата година
Прилагат утвърдени действия за предотвратяване на навлизането на болестта
Призовават животновъдите да внимават за син език след огнища в съседни страни
Офрти се приемат до 31 юли, доставката е на партиди по 5000 тона
Турция обяви търг за внос на 225 000 тона фуражен ечемик
Повишаването на цените е неизбежно при оскъпената суровина и очаквания внос
Ще правим вино от червените сортове грозде след измръзването на белите
Масова ваксинация блокира износа на мляко, млечни продукти и живи животни
Животновъдите спорят да ваксинират ли овцете и козите срещу шарка
Обзор на седмицата
Червеният код изцеди и последната надежда на сектора за доходна година
Свързани материали
Виж
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини