Начало » Новини » Света
28.06.2015 г.

За бизнес обучения на жени в селските райони на Ирландия са осигурени 130 000 евро

Държавна политика

Farmer.bg

Фондът за иновации и развитие на селата към ирландската Комисия за икономическо развитие на селските региони е осигурил финансиране на стойност 130 хил. евро за развитието и обучението по бизнес програми, предназначени за жени, съобщи електронното издание AgriLand. От ирландското министерство на селското стопанство пък обявиха конкурс за компанията, която ще реализира програмите.

Министърът на селското стопанство на страната Саймън Конви заяви, че създаването на работни места е приоритет за правителството. „Надявам се, че с насочването си към жените-предприемачи, които в момента са представени по-слабо сред започващите свой бизнес, ще повишим нивото на управление на компаниите и ще увеличим заетостта в селските райони”, каза Конви.

Ирландският министър за икономическото развитие на селските райони Ан Филън, която отговаря за реализирането на програмите на комисията, подчерта, че инициативата цели да насърчи нивото на развитие на бизнес в селските региони. „Тази програма е специално насочена към жени, живеещи в селската част на Ирландия, които наскоро са започнали или са предприели първите стъпки към започването на свой собствен бизнес. Тя цели да им осигури знания, подкрепа и възможност за навлизане в системата, така че бизнесът им да успее да се закрепи и развива. Предприемаческите умения на жените от селските региони са в състояние да допринесат в значителна степен за икономическия ни растеж и ясно представят неограничения им потенциал. За много от жените в селските региони предприемачеството е част от една по-мащабна стратегия за осигуряване на средства за препитание, за което чест отделят само част от времето си и където е трудно да бъдат ясно разграничени производствените задачи, както и кои дейности са с насоченост към пазара и кои - не”, посочи Филън.

Програмата ще продължи вай-малко между 3 и 6 месеца и очакванията са да обхване до 50 подбрани начинаещи бизнесдами, които на конкурентна основа демонстрират най-добре потенциала си за развитие на своите компании, обявиха от министерството. Предварителните предвиждания са програмата да бъде готова да започне през септември, а крайният срок за подаване на заявки за конкурса е 9 юли.

За бизнес обучения на жени в селските райони на Ирландия са осигурени 130 000 евро
6271
 

Последни материали
Виж
Има и по 50 лева, което според производител е абсурдно
Козунаците за Веикден са поскъпнали с около 5 на сто заради ДДС
Фермата с новия случай е известна с изключителни мерки за биосигурност
Германия отново е свободна от шап, Унгария откри пето огнище
Пак за 120 000 тона и срокове на доставка през август и септември
Йордания отмени търга за фуражен ечемик и насрочи нов за 23 април
Правят се последните домашни приготовления за Великден
На Велика събота духът на Иисус Христос разкъсва оковите на ада
В птицекомбината в Мизия цените не са променяни от 2 години
Производител не очаква яйцата за Великден да поскъпват
Полезни съвети
Трипс – големи проблеми от малък вредител
Свързани материали
Виж
УС на ДФЗ
Одобрени са помощите за изложения за БФС и за някои животновъдни организации
Важно!
Фермерите да не разчитат на субсидии за консервационно земеделие от 2025 година, а от 2026-а
България остава лидер по качества на дивеча
ЮЦДП представя 30 трофея на международно изложение в Пловдив
Испанец получи осъдителна присъда за измама със субсидия за презентация на вина
България се представя с 33 български винопроизводители на Международно изложение за вино и спиртни напитки Провайн 2025
Одобрени са окончателните данни от Системата за идентификация на земеделските парцели за „Физически блокове“
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2025
RSS новини