Начало » Новини » Света

И в САЩ не достигат квалифицираните кадри за селското стопанство

Политики
Синор.БГ / 14.05.2015 г.

sxc.hu

САЩ имат нужда от квалифицирани кадри, обяви министърът на селското стопанство на страната Том Вилсек, цитиран от електронното издание Latifundist. Според доклад на министерството на селското стопанство на САЩ търсенето на завършващите колежите с аграрни специалности е за около 57 900 работни места всяка година. Същевременно доклад за прогнозите за заетостта, изготвен от американския Национален институт за селското стопанство заедно с университета „Пърдю”, сочи, че броят на подготвяните млади специалисти не надхвърля 35 400. Това означава, че всяка година браншът изпитва недостиг от 22 500 квалифицирани работници, което се отразява върху дългосрочното му развитие.

Вилсек твърди, че в селскостопанския сектор на САЩ съществуват множество възможности за кариерно развитие при специалистите. „Онези, които са получили образование в селскостопанската област, могат да разчитат, че ще си намерят работа след завършване на учебното заведение, както и че кариерата им в бранша ще бъде продължителна и успешна”, убеден е той.

От министерството очакват също евентуалното повишаване на предлагането на пазара на труда да бъде неравномерно, а на работодателите да се наложи да се преборят за квалифицираните кадри.

Оттам обявиха и ключовите специалности, където недостигът в бранша е най-голям – специалисти по растителна защита, мениджъри на екосистеми, консултанти по реколтата, както и мениджъри по продажбите на селскостопанските продукти.

И в САЩ не достигат квалифицираните кадри за селското стопанство
9877
 

Последни материали
Виж
Обсъждане на наредбите на МЗХ
Важни забележки по заявяването на плодове и зеленчуци в Кампания 2026
Copa-Cogeca
Вълната не е отпадък, а ресурс: време е за промяна в европейската политика
Награди малък бизнес
„Еко мес“ с отличие „Златна мартеница“ за високо качество
Кампанията за наем и аренда продължава до края на март
Фермерите наддават онлайн за земя на Агрион
Практика
Лоша идея е да отглеждате заедно краставици и домати в оранжерия
Притеснява го черната златка
Череши още на 1 май: Оранжериен производител в Пловдивско изпреварва сезона
Свързани материали
Виж
Мерки срещу африканска чума по свинете
Правила за пътуване с храна в САЩ, Пуерто Рико и Американските Вирджински острови
Очаква се евтин внос
Фермерски протести разтърсват Индия заради споразуменията със САЩ и ЕС
Заради съкращения в институциите
Съмнения около данните на USDA разтърсват пазара на царевица
USDA отпуска над 11 млн. долара за иновации в млечния сектор
И при соята са постигнати рекордни добиви от 3564 тона от хектар
Реколтата и добивите от царевица в САЩ счупиха рекорда през 2025 година
Над 99% от храните в САЩ са с безопасни нива на пестициди
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини