Начало » Важно за фермера » Земеделска техника

„Мегатрон” изненадва фермерите с удобен лизинг за комбайни

Финансиране
Синор.БГ / 12.03.2014 г.

От тази година дистрибуторът на John Deere за България „Мегатрон” ще предостави нова финансова схема за изплащане на техника, която да бъде изгодна за фермерите.

 

„Лизингът ще се прилага първоначално само за комбайни, като целта е да осигурим възможно най-изгодни условия, така че стопаните да се чувстват спокойни при неговото обслужване”, посочи за Farmer.bg Ивтах Шахам, изпълнителен директор на „Мегатрон”.

 

За купените от март до юли 2014 г. машини ще се даде тримесечен гратисен период, през който няма да се начисляват лихви.

 

Лизингът е за три години. Самото изплащане на вноските ще става сезонно на 6 месеца, така че първата погасителна вноска ще бъде чак през февруари 2015 г., когато стопаните вече ще са получили европейските субсидии за сегашната календарна година.  

 

Компанията от осем години обсъжда възможността за прилагане на собствена финансова схема. „Българският производител винаги е подхождал с внимание при подобни инвестиции и е оценявал доброто качество”, посочи Ивтах Шахам. Затова търговците въвеждат новата схема, защото „за нас е важно стопаните да не се чувстват притиснати заради направената инвестиция и да работят нормално”, допълни Шахам.

 

В зависимост от това дали машините ще бъдат изплащани за една, две или три години лихвите ще варират от 0,99% до 2,99%. Производителите са длъжни да осигурят само 20% от цената на комбайна, което е поносимо съучастие, посочиха още експертите.

 

За 16-те години от дейността на „Мегатрон” в България компанията е доказала своята отговорност при работата с клиентите.

 

През миналата година постигнатият оборот е в размер на 50 млн. евро, посочи Стефан Христов, мениджър на „Мегатрон” за земеделска и горска техника.

 

Средно годишно в страната се продават по 200-230 комбайни и по 1 000 – 1 100 трактори от всички марки. Според Христов за ефективно земеделие на вътрешния пазар в България всяка година трябва да се реализират по 600 комбайна и по 2 хиляди трактора.

 

„Тази година пазарът на техника отчете застой, който се дължи на факта, че производителите изчакват информацията за това дали програмата за селските райони ще бъде пусната от 2014 г.”, посочи още Христов.

 

Според него този спад ще бъде компенсиран през втората половина на годината, когато ситуацията се изясни и стопаните се ориентират в пазара. При добра селскостопанска година, каквато се очаква да бъде 2014 г., стопаните могат да инвестират в техника, независимо дали субсидирането по европрограмите ще бъде пуснато.

 

 

 

 

 

„Мегатрон” изненадва фермерите с удобен лизинг за комбайни
13373
 

Последни материали
Виж
Приходите през първото тримесечие са скочили със 74 на сто на годишна база
Месечният износ на яйца от Украйна изкачи 5-годишен връх през март
Заради ниските изкупни цени на суровото мляко, паднали под 33 евроцента
Рискът от масови фалити на фермери в млечния сектор е реален
По-скъпо от търга в Йордания преди 2 седмици и по-евтино спрямо февруари
Тунис закупи на търг 25 000 тона фуражен ечемик с произволен произход
Проследен е целият път на потенциално заразената продукция
Лекуват превантивно 24 души заради случая с антракс в Силистренско
Заради манипулиране на датите за производство в мандра в Силистренско
Унищожават над 2 тона кисело мляко и йогурт и над 4200 литра айрян
При ечемиа доставките за трети страни са скочили с близо 85 на сто
Ръстът в износа на мека пшеница от ЕС от началото на сезона забавя темпо
Свързани материали
Виж
Топмоделът 8R/8RX 540 е най-мощният стандартен трактор в света
JOHN DEERE С ТРИ НОВИ ТРАКТОРА ОТ СЕРИЯ 8
Най-новите машини и технологии в земеделието, строителството, горското стопанство и индустрията имат нов дом в Мартен
Нов търговско-сервизен комплекс на Мегатрон носи бъдещето в земеделието и кариера за младите в Русенско
Нови четири модела косачки Bobcat за професионална употреба
Отвори врати нов търговско-сервизен център на „Мегатрон“ за регион Русе
Мегатрон с впечатляваща демонстрация на горска техника
Bobcat помогна за възстановяването на 553 предприятия пострадали от земетресението в Турция
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини