Начало » Важно за фермера » Растениевъдство

Биофермерите ще доказват до 15 юли, че насажденията им са на полето

Припомняне
Синор.БГ / 07.07.2021 г.
Биофермерите ще доказват до 15 юли, че насажденията им са на полето

sinor

До 15 юли 2021 г. кандидатите, заявили за подпомагане нови площи с трайни насаждения, лозя и маслодайна роза или избрали да стартират нов ангажимент по мярка 10 „Агроекология и климат“, са длъжни да предоставят в министерството на земеделието оценка, удостоверяваща, че трайните насаждения са в периода на плододаване по Наредбата за базисните цени на трайните насаждения, съобщиха от фонд "Земеделие".

Изискването важи за дейност „Затревяване на междуредията на лозята и трайни насаждения – поддържане на нисък тревостой на междуредовото затревяване и вътрешноредово окопаване на насажденията“ и по мярка 11 „Биологично земеделие“ от групата на трайни насаждения, лозя и маслодайна роза. Оценката трябва да съдържа номерата на заявените за подпомагане по съответната мярка парцели от ИСАК.

Такава оценка не се изисква, когато площите с трайни насаждения, лозя и маслодайна роза са земеделска земя от държавния поземлен фонд и не е изтекъл амортизационният срок на насажденията.

Редица биофермери имаха проблеми при очертаването тази година

Не се изисква оценка и когато описаните насаждения са създадени чрез одобрени или финансирани проекти по ПРСР 2007 – 2013 г. и ПРСР 2014 – 2020 г.

Фонд „Земеделие“ e изпратил напомнителни писма на всички кандидати, заявили за подпомагане нови площи с трайни насаждения, лозя и маслодайна роза или избрали да стартират нов ангажимент по мярка 10 и мярка 11. Писмата ще бъдат налични и в индивидуалната справка на всеки един кандидат в Системата за електронно управление СЕУ.

Биофермерите ще доказват до 15 юли, че насажденията им са на полето
12335
 

Последни материали
Виж
Заради обявеното от ЕК временно прилагане на споразумението с Меркосур
Копа-Коджека: Селскостопанският сектор в ЕС понася пореден тежък удар
Последните няколко години количествата се задържат около 30 милиона тона
Производството на комбинирани фуражи в Турция нарасна през 2025 година
Фирмата спечели поръчки за 193 млн. евро
От напоителни канали до мантинели: възходът на Аква конструкшън
Полезни съвети
Как да предотвратим появата на сечене при разсада
С цел промяна на закона за маслодайната роза и получаване на субсидии
Розопроизводители учредиха обединение в Павел баня
МЗХ предлага да се удължи срокът за прием на заявления по интервенцията „Инвестиции в земеделските стопанства“
Свързани материали
Виж
МЗХ
Биофермерите с краен срок 18 януари за потвърждение на данните в биорегистъра
ДФЗ
Изпратeни са писмата за биофермерство и агроекология, проверете в СЕУ!
Информационна кампания
И във Врачанско ръст на биофермерите – с 34 на сто повече спрямо 2024 г.
Информационна кампания
Семинари за бъдещи биофермери – график и локации през ноември
МЗХ
Определени са ставките по две от екосхемите за Кампанията за директни плащания за 2024
АГРА 2025
На 20 февруари в Пловдив ще се проведе 9-та национална конференция по биоземеделие
Приятели на sinor.bg:  Стоматолог, София | Трактори Кубота | Книжарница | АГРОВЕСТНИК | 
АВТОРИ |  РЕКЛАМА |  КОНТАКТИ |  ЗА НАС |  ОБЩИ УСЛОВИЯ |  ПОЛИТИКА ЗА ЛИЧНИ ДАННИ
Всички права запазени
sinor.bg 2003 - 2026
RSS новини