Министърът на земеделието, горите и водното стопанство Северна Македония Цветан Трипуновски в изявление за програма „Аграр“ информира за изкупуването и пускането на пазара на пролетно зеле в страната като първа пролетна култура.
„Първата пролетна култура, която влиза в процеса на изкупуване, т.е. предлагане на пазара, е пролетното зеле. Тази култура се произвежда най-много в района на Струми. Последните данни, с които разполагам, са, че от 1 януари до днес са изкупени някъде над 60 милиона килограма, което е с около 8-9 милиона килограма повече в сравнение със същия период на миналата година. Това е доказателство, че производството расте“, отбеляза министърът.
Той добави, че процесът по изкупуване на пролетно зеле все още продължава, но вече навлиза във финалната си фаза.




