След като служебният кабинет позволи заявленията за директните плащания тази година да бъдат приключвани от фермерите до 9 юни вместо до 15 май, без да бъдат налагани санкции за забавяне, днес земеделци съобщиха с притеснение, че бутонът за приключване на заявяването все още не е активен.
Срокът за удължаването беше съобщен през април
В края на април експерти от Министерството на земеделието и храните съобщиха, че към 21 април т.г. са очертани едва 20 на сто от площите в страната. А притеснението на фермерите идва оттам, че никога досега Системата за електронно управление СЕУ не е била толкова збе обслужвана от администрацията.
От агроведомството съобщават, че до 9 юни има достатъчно време за приключване на заявяването.




